Lidli ajalugu

Lidli lugu algab tagasihoidlikult. Meie algus on 1930. aastate Saksamaal piirkonna toidukaupade hulgimüüjana. 1973. aastal avati esimene Lidli pood Ludwigshafen’i linnas (40 km Frankfurdist lõuna pool). Algselt töötas poes kolm töötajat ja pakuti 500 erinevat toodet – sellest poest sai alustala Lidli kaugeleulatuvale laienemisele.

1980. aastate keskpaigaks oli Saksamaal üle 300 Lidli poe. Isegi siis, kui Lidl kasvas väga kiiresti, jäid kõik poed truuks oma väärtustele – taskukohane hind ning suurepärane kvaliteet ja klienditeenindus.

1990. aastatel muutus Lidl rahvusvaheliseks jaemüüjaks. Poed avati Ühendkuningriigis, Prantsusmaal, Itaalias ja teistes Euroopa riikides. Pakkudes erakordset väärtust igal pool, kuhu Lidl liikus, kindlustati oma positsiooni rahvusvahelisel jaekaubandusturul.

Aastaks 2015 kuulus Lidl maailma top 5 jaekaubandusketi hulka. Ettevõttel on üle 10 000 poe ja rohkem kui 230 000 töötajat, pakkudes teenust inimestele Iirimaalt Küproseni. Seega Lidli ajaloo suurim laienemine on alles algamas.

Tule ja kasva meiega!